Lytt til teksten
a a a

Snarveier

Skolerute

Se skoledager og feriedager for de videregående skolene i Østfold.

Søke videregående opplæring

1. mars er ordinær søknadsfrist for inntak til videregående skole og formidling til læreplass som lærling.

Skolebruksplan for de videregående skolene

Krafttak for læring

Plan for å øke gjennomføringen av videregående opplæring.

Utskriftsvennlig versjon

Sjekk når og hvor du skal starte første skoledag

De videregående skolene starter mandag 21. august. Skjeberg folkehøyskole søndag 20. august og fagskolen i Østfold har skolestart i uke 33, 34, 35 og 36. Her finner du klokkeslett og oppmøtesteder.

Skolestart_480_camaar.jpg

Videregående skoler

Skolestart mandag 21. august for de videregående skolene.
Du må møte for å være sikker på å beholde plassen din.

Askim videregående skole
Kl. 09.00: Vg1
kl. 10.00: Vg2
kl. 11.00: Vg3
Elevene møter i skolens gymsal.

Borg videregående skole
Kl. 08.30: Vg1, Vg2 og Vg3 Helse- og oppvekstfag
Kl. 09.30: Vg1 og Vg2 Teknikk- og industriell produksjon og 4TAF
Kl. 10.30: Vg1 og Vg2 Bygg- og anleggsteknikk og Vg2 Klima-energi og miljøteknikk
Kl. 12.00: Vg1, Vg2 og Vg3 Elektro og Vg3 påbygningsåret
Elevene møter i kantinen på Borg.

Kl. 08.00 - 13.30: Elever til avdeling for alternativ opplæring (APK) møter på E-blokka.
Voksenopplæring får nærmere beskjed.
Lærlinger får brev med informasjon om skolestart. 

Frederik II videregående skole
Kl. 09.00: Vg1 møter i gymsalen på Frydenberg, Veumveien 18
Kl. 11.00: Vg2, Vg3 og Vg4 møter i klasserom ifølge oppslag på skolen og på skolens hjemmeside

Glemmen videregående skole
Kl. 09.00: Vg1
Kl. 11.00: Vg2 og Vg3
Elevene møter i elevsenteret. 

Greåker videregående skole
Kl. 08.30: Vg1 møter i gymsalen
Kl. 08.30: Vg3 påbygg møter i G-auditoriet
Kl. 09.30: Vg2 og Vg3 møter i klasserom, informasjon om rom kommer ved skolestart
Første skoledag vil vare til kl. 15.30 for alle elever.

Halden videregående skole
Avd. Porsnes
Kl. 09.00: Vg1 Elektrofag, Helse- og oppvekstfag, Idrettsfag, Service- og samferdsel, Studiespesialisering, Teknikk og industriell produksjon
Kl. 10.00: Vg1, Vg2 og Vg3 Bygg- og anleggsteknikk, Musikk, dans og drama, Restaurant og matfag
Kl. 11.00: Vg2 og Vg3 Elektrofag, Helse- og oppvekstfag, Idrettsfag, Service- og samferdsel, Studiespesialisering, Teknikk og industriell produksjon
Elevene møter i idrettshallen
Elever til voksenopplæring får beskjed direkte fra skolen. 

Avd. Risum
Kl. 10.00: Vg1, Vg2 og Vg3
Elevene møter i kantina. 

Avd. Tosterødberget
Kl. 09.15: Vg2
Mellom kl. 10.00 - 14.00: Vg1 møter etter individuell avtale 

Avd. Halden fengsel 
Elevene får beskjed direkte fra skolen. 

Kalnes videregående skole
Kl. 08.30: Vg1
Kl. 12.00: Vg2 og Vg3
Elevene møter i idrettshallen. 

Kirkeparken videregående skole
Kl. 08.00: Vg1 møter i Fugleberget
Kl. 10.00: Vg2, Vg3 og Vg3 påbygning møter i sine klasserom
Elever på TO vil få eget brev om tid og sted for oppmøte. 

Malakoff videregående skole
Kl. 09.00: Vg2 og Vg3
Kl. 12.00: Vg1
Elevene møter i gymsalen.  

Mysen videregående skole
Kl. 08.30: Vg1
Kl. 09.00: Vg2 og Vg3
Elevene møter i skolegården.  

St. Olav videregående skole
Kl. 09.00: Vg1
Kl. 10.30: Vg2
Kl. 11.30: Vg3
Elevene møter i skolens aula.

Skjeberg folkehøyskole

Skjeberg folkehøyskole har skolestart søndag 20. august.
Mer informasjon se skolens nettside: http://www.skjeberg.fhs.no/ 

Fagskolen i Østfold

Fagskolen i Østfold har skolestart i uke 33, 34, 35 og 36 

Fredag 18. august kl. 08.10
3. klasse, deltid, bygg, elkraft, maskinteknikk (TIP) og mat- og prosessteknikk (kjemi)
Fredag 18. august kl. 10.00
1. klasse, heltid, bygg, elkraft og maskinteknikk (TIP)

Mandag 21. august kl. 08.10
2. klasse, heltid, bygg, elkraft og maskinteknikk (TIP)
2.klasse, deltid, bygg, elkraft, maskinteknikk (TIP), mat- og prosessteknikk (kjemi) og BIM
Mandag 21. august kl. 14.00
2. klasse, nett, Barsel og barnepleie
Mandag 21. august kl. 17.00
1. klasse, deltid, bygg, elkraft, maskinteknikk (TIP) og mat- og prosessteknikk (kjemi)

Tirsdag 22. august kl. 08.10
2. klasse, deltid, Barsel og barnepleie, Helseadministrasjon og Psykisk helsearbeid og rusarbeid
Tirsdag 22. august kl. 10.00
1. klasse, deltid, BIM
Tirsdag 22. august kl. 16.30 
1. klasse, deltid, Barn med særskilte behov

Onsdag 23. august kl. 09.00
1. klasse, deltid, Barsel og barnepleie, Helseadministrasjon, Psykisk helsearbeid og rusarbeid og Kreftomsorg og lindrende pleie

Torsdag 24. august kl.17.00
2. klasse, deltid, Barn med særskilte behov

Mandag 28. august kl. 14.00
1. klasse, nett, Barsel og barnepleie

Mandag 4. september kl. 14.00
1. klasse, nett. Service og logistikk i helsetjenesten

Se skoledager, ferier og fridager for hele skoleåret

 


Sist endret: 01.08.2017